Sprawdź aktualne PROMOCJE

 

Bambusowe płatki kosmetyczne. Ekologiczna alternatywa do pielęgnacji

Wielorazowe bambusowe płatki kosmetyczne to alternatywa wobec jednorazowych wacików. Są one stosowane przede wszystkim do demakijażu, a także rozmaitych czynności pielęgnacyjnych. Wybierz je, jeśli zależy Ci na środowisku naturalnym, bo dzięki stosowaniu ich zamiast jednorazowych płatków przyczyniasz się do bardziej ekologicznego podejścia do życia. To bardzo prosty sposób na to, by zadbać o naszą planetę. Stosowanie płatków wielorazowych ogranicza powstawanie dużej ilości odpadów, a równocześnie pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Płatki kosmetyczne wielorazowego użytku – z czego są zrobione?

Wielorazowe płatki kosmetyczne wykonane są najczęściej z włókien bambusa lub też z bawełny organicznej. Dostępne w sklepie goodtonature.pl płatki są miękkie i delikatne, przez co idealnie nadają się do pielęgnacji. Są one ponadto bezpieczne, dlatego śmiało mogą używać ich osoby o skórze wrażliwej oraz ze skłonnościami do alergii. Z pewnością ucieszy Cię, że płatki wielorazowe są przyjazne zarówno dla skóry, jak i dla środowiska.

Produkty zmniejszające ilość wytwarzanych odpadów, czy warto ich używać?

Płatki wielorazowe to produkt, który warto używać z uwagi na ich liczne zalety. Dzięki ich stosowaniu przyczynisz się do zmniejszenia produkcji śmieci, a co za tym idzie, zadbasz o środowisko naturalne. Chcesz być bardziej eko, zacznij stosować płatki wielorazowego użytku. Jedno opakowanie powinno wystarczyć na około 3 do nawet 6 miesięcy użytkowania. To w efekcie sprawia, że w skali roku produkcja odpadów tego typu zmniejsza się około 10-krotnie. Ma to nie tylko pozytywny wpływ na środowisko, ale i na budżet, bo pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Płatki wielorazowe i ich zastosowanie

Waciki kosmetyczne wielorazowego użytku mają takie samo zastosowanie jak te tradycyjne. Po skorzystaniu wystarczy wyprać waciki, wysuszyć, a następnie ponownie używać. Płatki mogą być stosowane do wykonywania demakijażu, a także do tonizowania skóry, zmywania maseczek, czy do wielu innych codziennych czynności pielęgnacyjnych. Sprawdzają się zarówno d pielęgnacji osoby dorosłej, jak i do dzieci, są one bowiem bezpieczne dla skóry. W przypadku używania wacika do demakijażu zmocz go wodą, a następnie dodaj używany najczęściej kosmetyk do oczyszczania skóry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl