Sprawdź aktualne PROMOCJE

 

Bambusowe sztućce wielorazowe, łyżki, noże, widelce

Bambusowe sztućce wielorazowe z naszej oferty pozwolą choć trochę ograniczyć ogromne ilości nieprzetwarzalnych odpadów trafiających co roku na wysypiska śmieci lub do oceanów na całym świecie. Wyroby z tej rośliny to niemalże synonim ekologii. Są biodegradowalne i kompostowalne, a jednocześnie charakteryzują się dużą wytrzymałością i twardością. Nic więc dziwnego, że pojawiły się one również jako alternatywa przede wszystkim dla jednorazowych wersji plastikowych. Sklep no waste Good To Nature proponuje zestaw biodegradowalnych sztućców wielokrotnego użytku wykonanych właśnie z tej wspaniałej rośliny. Komplet taki zawiera nóż, widelec, łyżkę oraz słomkę ze specjalnym czyścikiem. Całość zapakowano do poręcznej pochewki, co sprawia, że jest to świetna opcja dla osób mobilnych. Z jednej strony nada się na piknik lub podróż. Z drugiej zaś – umożliwia przyniesienie własnych sztućców do baru oferującego jedynie wersje plastikowe. Najwyższy czas skończyć z masowym korzystaniem z nieprzetwarzalnych, zalewających planetę łyżeczek, noży czy widelców. Dzięki tego rodzaju akcesoriom mamy możliwość wesprzeć środowisko naturalne i Matkę Naturę.

Bambusowe sztućce wielorazowe, ekologiczne przybory gastronomiczne

Sztućce z bambusa to jeden ze sposobów na zatrzymanie procesu zaśmiecania Ziemi ogromną ilością śmieci. Plastikowe noże, widelce oraz łyżeczki stanowią stosunkowo niewielkie odpady. Ale są tym bardziej niebezpieczne dla zwierząt, szczególnie fauny morskiej. Trzeba przerwać ten proces i ekologiczne wyroby z bambusa są dobrym krokiem w tym kierunku. To wspaniała i jednocześnie zadziwiająca roślina. Jest trwała i twarda, dlatego może służyć nawet za materiał budowlany lub konstrukcyjny. Błyskawicznie rośnie (nawet do metra na dzień!), dzięki czemu nie trzeba się obawiać nadmiernej eksploatacji jej upraw. Poza tym jest niezwykle odporna, nie potrzebuje nawozów i ma działanie antybakteryjne. A zatem do akcesoriów gastronomicznych nadaje się wyśmienicie. Można nią zastąpić również te metalowe, gdyż w przeciwieństwie do nich wyroby z tej niezwykłej trawy są lekkie i bardzo poręczne. Wybierając przybory z naszej oferty, dokładasz swoją cegiełkę do procesu ochrony i odnowy naszej planety. Każdego Klienta, czyli osobę, którą nasz asortyment skłoni do zmiany nawyków konsumpcyjnych, traktujemy jako nasz osobisty sukces.

Sztućce bambusowe – czy warto ich używać?

Sztućce bambusowe w ostatnim czasie stały się niezwykle popularne. Istnieje mnóstwo zalet sprawiających, że warto ich używać. Przede wszystkim są one wytrzymałe oraz lekkie, przez co świetnie sprawdzają się nawet w codziennym użytkowaniu. To także świetny materiał do użytkowania przez dzieci, są bowiem w stanie znieść naprawdę sporo bez obaw o ich użyteczność oraz funkcjonalność. Przykładowo sztućce bambusowe bez najmniejszego uszczerbku przeżyją upadek na podłogę po zrzuceniu ich ze stołu, czy krzesełka do karmienia dla niemowląt. Śmiało daj je do pierwszych prób samodzielnego jedzenia posiłków przez Twoje dziecko, które nauczy się korzystać z bambusowej łyżki, czy widelca i przy okazji nie wyrządzi sobie nimi szkody. To jednak niejedyne zalety bambusowych sztućców. Są one odporne na wilgoć oraz bardzo szybko schną. Dzięki odporności na wysokie temperatury oraz stuprocentowej naturalności materiału bez obaw mogą używać ich małe dzieci. Sztućce bambusowe nie wejdą w żadne szkodliwe reakcje z potrawami, nawet jeśli potrawy te miałyby wysoką temperaturę.

Jak są produkowane sztućce z bambusa?

Sztućce bambusowe są bardzo popularne w coraz większej ilości kuchni. Podobnie z resztą dzieje się w przypadku bambusowych naczyń, talerzy, kubków, desek i innych akcesoriów. To akcesoria, które warto wybrać ze względu na ich świetne parametry i właściwości. Sztućce bambusowe pozyskuje się z włókien trawy bambusowej. Jest to roślina pochodząca z Azji. Akcesoria oraz naczynia produkuje się z drewniejącej łodygi To bardzo trwały, wytrzymały i równocześnie giętki materiał. Jest to dlatego materiał idealny na sztućce, czy naczynia, który jest dodatkowo w pełni odnawialny. W jaki sposób? Trawa bambusowa jest prosta w uprawie – rośnie szybko, a dodatkowo można stosować ją bardzo szeroko do produkcji przedmiotów codziennego użytku, przez co stanowi ona materiał wprost idealny.

Dlaczego warto używać wielorazowych i przyjaznych środowisku produktów?

Jedną z wymienionych zalet sztućców wykonanych z bambusowej trawy jest ich trwałość. Oznacza to, że można używać ich przez wiele miesięcy, pod warunkiem odpowiedniego użytkowania. Warto pamiętać, by sztućców tych nie namaczać, a myć pod bieżącą wodą naturalnymi środkami do mycia. Po umyciu koniecznie zostawić je do wyschnięcia. Dobrym rozwiązaniem jest również impregnowanie ich olejem co 2-3 miesiące, by wydłużyć czas ich użytkowania. Świetnie sprawdza się do tego celu olej z orzechów włoskich. Taka konserwacja oraz odpowiednie użytkowanie pozwolą na stosowanie bambusowych sztućców przez wiele miesięcy.

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl