Sprawdź aktualne PROMOCJE

 

Ekologiczne gąbki do naczyń, produkty less waste

Kupując ekologiczne gąbki do naczyń pomagasz chronić naturę. Oferujemy również drewniane szczotki do naczyń i myjki roślinne z włókien jutowych. A także wielorazowe ścierki gąbczaste. Choć rzadko zdajemy sobie z tego sprawę, środki czyszczące są bardzo bogatym źródłem zanieczyszczeń. Płyny do naczyń dla przykładu mogą być niezwykle toksyczne. Oprócz tego, że dostają się one do ścieków i naturalnych wód, ich składniki mogą zaszkodzić także nam. A to dlatego, że bardzo często pozostają na naczyniach kiedy z nich jemy. Także tanie (często chińskie) ściereczki czy szczoteczki emitują ogromne ilości mikroplastiku, który dostaje się do zlewozmywaka. Zdarza się, że trafia z oczyszczonymi ściekami do rzek i oceanów. Zostaje również na talerzach i garnkach. A w ten sposób przedostaje się również do naszego ciała.

Szczotki, myjki i gąbki do naczyń, postaw na naturalną czystość

Szczotki, myjki i gąbki do naczyń, które Państwu proponujemy są zupełnie inne. Większość z nich to produkty no waste lub co najmniej less waste. Oznacza to, że po zużyciu zazwyczaj można je wyrzucić bez obawy o to, że będą zalegać gdzieś na wysypisku lub pływać w oceanie stanowiąc zagrożenie. Wykonano je bowiem ze składników całkowicie biodegradowalnych. Czyli artykuły te po prostu się rozłożą i wrócą do natury. Nawet jeśli ich okres rozkładu będzie dłuższy, w żaden sposób nie będą zagrażać florze ani faunie, ani emitować szkodliwych substancji. Zazwyczaj jednak można użyć ich ponownie albo nadać im jakąś inną funkcję. Nasze eko szczotki kuchenne dla przykładu wykonano z drewna bukowego oraz naturalnego włókna tampico. Biodegradowalne myjki z kolei – z roślinnych włókien juty. Kompostowalne ścierki zaś – z celulozy oraz bawełny. Żyjemy w czasach kiedy skażenie środowiska zaczyna przybierać gargantuiczne formy. Od każdego z nas i od naszych codziennych nawyków zależy czy uda się je ograniczyć. Wybierając nasze artykuły czynimy ważny pierwszy krok.

Szczotki, myjki i gąbki do naczyń — szukasz sprawdzonych rozwiązań less waste? Zajrzyj do nas.

Jeśli jesteś na początku swojej drogi less waste, mamy dla ciebie trzy ciekawe propozycje jak być ekologicznym w kuchni. Ekologia wcale nie oznacza rezygnacji z tradycyjnego zmywania, na rzecz zmywarki. Ekologicznym można być także, kupując produkty z recyklingu i używając szczotek, gąbek i myjek do naczyń z recyklingu. Zarówno środki do mycia naczyń jak i pozostałe akcesoria znajdziesz w naszym sklepie. Przygotowaliśmy dzisiaj zestaw trzech myjek do naczyń, które cieszą się ogromną popularnością w naszym sklepie. Poznaj te produkty, a zakochasz się w nich!

Biodegradowalna gąbka roślinna do naczyń, inna jakość mycia i dbania o środowisko naturalne zarazem

Biodegradowalna gąbka roślinna do naczyń marki La Droguerie stworzona została wyłącznie z roślinnych składników. Jest to mieszanka naturalnych włókien, które pochodzą z recyklingu. Gąbka ta doskonale pochłania wodę i wytwarza dużo piany, co znacznie wpływa na komfort mycia. Co ciekawe można jej używać nie tylko z płynem do mycia naczyń, ale także z mydłem i można ją prać w pralce. Gąbka wytrzyma temperaturę do 40 stopni.

Naturalna gąbka roślinna do naczyń luffa, sizalowa pomocnica w myciu naczyń

Naszą drugą propozycją akcesorium do mycia naczyń less waste jest gąbka luffa. Stworzona z sizalu, a więc w 100% kompostowanego materiału, łatwa w użyciu i niezwykle skuteczna. Poradzi sobie nawet z najgorszym brudem. Ta gąbka po użyciu wymaga wysuszenia. Dlatego jak tylko skończysz zmywanie, od razu dokładnie ją wyciśnij i odstaw do wyschnięcia. Tę gąbkę, podobnie jak tę poprzednią, można prać w pralce. Gąbka sizalowa wytrzyma temperaturę nawet do 120 stopni Celsjusza. 

Szczotka do garnków grzybek i nie ma mocnych!

Ostatnia nasza propozycja w kategorii szczotki, myjki i gąbki do naczyń, to rewelacyjna szczotka do garnków — grzybek. Nie każde zabrudzenie da się usunąć gąbką. Garnki czasami się przypalają, a wtedy z pomocą przychodzi nasz cudowny grzybek. Włosie grzybka stworzone zostało, z dwóch materiałów: tampico i bassyny. Dzięki temu żaden brud mu niestraszny. Kształt grzybka sprawia, że mieści się w dłoni i jest bardzo wygodny. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl