Sprawdź aktualne PROMOCJE

 
Nappy Fresh dodatek do prania pieluch Bio-D 500g Nappy Fresh dodatek do prania pieluch Bio-D 500g
Producent: BIO-D
Cena: 17,50 zł
zobacz więcej

Naturalny proszek do prania, ekologiczne środki czystości

Naturalny proszek do prania dostępny w goodtonature.pl jest przyjazny środowisku naturalnemu. Zastąpi bez trudu tradycyjny proszek zawierający detergenty i inne składniki utrudniające naturze jego przetworzenie. Wypróbuj, z jaką mocą zadziałają siły natury w konfrontacji z plamami i zabrudzeniami na ubraniach. Ekologiczne środki do płukania i prania zastąpią z powodzeniem detergenty i tradycyjną chemię domową. Przekonasz się, że stosowanie ekologicznych produktów jest nie tylko ekologicznym wyborem, ale po prostu lepszą alternatywą.

Proszki do prania, które dbają o Twoją skórę

Często pojawiającym się problemem związanym z praniem są podrażnienia i alergie skóry. Jeśli zdarza Ci się lub zdarzało mieć uczulenia po proszku do prania, oznacza to jedno. Najwyższa pora zamienić go na naturalny. Zaletą ekologicznych środków do prania i płukania jest nie tylko ich ekonomiczna i ekologiczna strona. Są one także wyjątkowe, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Nie ma mowy o żadnych podrażnieniach skóry, alergiach, zaczerwienieniach, wysypkach itp. Ekologiczne proszki do prania powstają na bazie składników pochodzenia roślinnego oraz na podstawie najnowocześniejszych rozwiązań biotechnologicznych. Tym samym możesz liczyć na doskonałe dla Twojego zdrowia produkty. Do ich składu nie są dodawane żadne sztuczne substancje, nawet zapachowe. Tym samym zyskujesz pewność, że stosowanie takich środków do prania jest skuteczne i bezpieczne dla zdrowia.

Ekologiczne proszki do prania i płyny do płukania ubrań

Stosowanie ekologicznych środków do prania jest korzystne nie tylko dla Twojego zdrowia. Ma ono również swoje mocne uzasadnienie w ekonomii. Dzięki takim produktom wydłuża się żywotność Twojej pralki. Nie jest ona niszczona przez żrące składniki, jakie często dodawane są do zwykłych proszków do prania. Ponadto środki eko są przyjazne dla Twoich ubrań, dzięki czemu także ubrania pozostają nieskazitelnie czyste po praniu oraz wyglądają jak nowe. Oznacza to, iż będziesz mógł używać pralki dłużej, podobnie jak ubrań, które pozostaną w świetnej kondycji. Nie musisz co chwilę wymieniać pralki na nową ani dokupywać ton ubrań. Tym samym przyczyniasz się do wzrostu świadomości ekologicznej społeczeństwa i aktywnie walczysz o lepsze jutro i czystszą planetę.

Środki do prania i płukania czy znasz już nasze orzechy piorące

Wśród różnych środków do prania i płukania w sklepie Good To Nature znajdziesz m.in. orzechy piorące. Słyszałaś już o nich? Znasz ich właściwości? Jeśli nie, to koniecznie się zapoznaj, bo warto! Orzechy piorące są naturalnym detergentem do prania. Orzechy piorące pochodzą z Nepalu, gdzie używane są od setek lat jako środek do prania i płukania. Orzechy piorące są produktem naturalnym, są wolne od substancji zapachowych, konserwantów czy innych chemicznych dodatków. Dlatego też powinny się nimi zainteresować osoby, które mają skórę wrażliwą, alergiczną. Orzechy piorące uwielbiane są przez wegan i osoby, które żyją less waste i zero waste. Dlaczego warto takich naturalnych środków do prania i płukania używać? Poznaj zalety i wady orzechów piorących.

Wady i zalety orzechów piorących

Orzechy piorące tak jak wszystkie środki do prania i płukania mają swoje zalety, ale nie są też wolne od wad. Najważniejsze zalety orzechów do prania:

  • są hipoalergiczne, nie uczulają ze względu na swój naturalny skład
  • są produktem ekologicznym pozwalającym na życie w myśl idei zero waste i less waste
  • nie zawierają w składzie chemii
  • można w takich orzechach prać ubrania i bieliznę całej rodziny, nawet noworodków
  • pozwalają oszczędzać nie tylko środowisko naturalne, ale także portfel, gdyż są wielorazowego użytku.

Nieuczciwym byłoby gdybyśmy powiedzieli, że orzechy piorące nie mają żadnych wad, bo mają, aczkolwiek są to wady, które w porównaniu do tej ilości zalet, stają się mało istotne. Po pierwsze orzechy piorące pozostawiają na ubraniach specyficzny zapach, ale idzie się do niego przyzwyczaić. Po drugie zdarza się, że gdy na tkaninach mamy mocniejsze plamy czy zabrudzenia, orzechy piorące mogą sobie z nimi nie poradzić. Po trzecie, jeśli w orzechach pierzemy białe tkaniny, wato dodać do prania trochę sody oczyszczonej, by biel pozostała bielą.

Na koniec warto jeszcze dodać, że orzechy piorące skuteczne są w praniu w 30 stopniach. Orzechy piorące są naturalnym środkiem do prania i płukania, ale z ich pomocą możesz przygotować aromatyczna i relaksująca kąpiel, a także ekologiczny, pachnący środek czyszczący.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl