Sprawdź aktualne PROMOCJE

 

Ekologiczne nici dentystyczne, jedwabne i bambusowe 

Ekologiczne nici dentystyczne to duża ulga dla przyrody. Tradycyjne środki do higieny jamy ustnej należą do jednych z najbardziej uciążliwych dla flory i fauny odpadów. Sztuczne tworzywo, z którego je wykonano oraz forma sprawiają, że po dostaniu się do środowiska naturalnego stanowią one żywotne zagrożenie między innymi dla ptaków i życia morskiego. Dlatego tak ważne jest, żeby po użyciu miały one minimalny wpływ przyrodę. A najlepiej żeby zupełnie się rozkładały. Sklep internetowy Good To Nature oferuje między innymi naturalne nici dentystyczne z mieszanki bambusowych włókien węglowych i przędzy poliestrowej. Dodatkowo pokryto je woskiem z organicznym olejem miętowym. Jeszcze lepszym rozwiązaniem są modele jedwabne. Te z kolei wykonano z włókna jedwabnego ahimsa i pokryto woskiem. Oferujemy ponadto wersje o smaku pomarańczy i zielonej mięty. Zarówno jedne jak i drugie można u nas kupić w specjalnych kompostowalnych pojemniczkach. Kiedy ich zawartość się skończy, można dokupić osobno kolejne metry nitki. Można je także bez problemu wyrzucić, a wtedy po prostu wrócą one do natury. Ekologiczne wersje tych artykułów to po prostu czystsze środowisko.

Ekologiczne nici dentystyczne, wyroby do higieny jamy ustnej no waste

Ekologiczne nici dentystyczne, dlaczego warto zupełnie na nie przejść? Po pierwsze – bo to naturalne i zdrowe rozwiązanie. Wnętrze jamy ustnej jest niezwykle delikatne i podatne na podrażnienia. Nitkowanie zębów może skutkować rozcięciami i małymi krwotokami. Lepiej żeby w takiej sytuacji nitka była po prostu naturalnie sterylna. Tworzywa sztuczne mogą nieść w sobie sztuczna chemię powstałą w procesie maszynowego przetwarzania. W przypadku jedwabiu lub bambusa z węglem ten problem nie występuje. Poza tym warto mieć świadomość, że wyrób, z którego korzystamy jest przyjazny dla planety oraz środowiska naturalnego. A także, że nie był on testowany na zwierzętach ani w czasie wyrobu, ani w fazie testów. Korzystanie z tego rodzaju naturalnych akcesoriów to przecież lepsza przyszłość dla nas, naszych dzieci i wnuków.

Z kolei jeśli kogoś odstrasza wyższa cena, warto zaznaczyć, że wyroby artykuły w tej kategorii są bardzo wydajne. Jedno opakowanie to 30 metrów wystarczających na około sto użyć. A przy rozsądnym gospodarowaniu nawet więcej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl