Sprawdź aktualne PROMOCJE

 

Butelka filtrująca z filtrem z węglem aktywnym z bambusa

Butelka filtrująca z filtrem z węglem aktywnym to ekologiczny sposób na czystą wodę. Są to butelki wielorazowego użytku, z wbudowanym filtrem. Możesz dzięki nim mieć zawsze czystą wodę pod ręką, nalewając ją prosto z kranu do butelki. Znajdujący się wewnątrz filtr skutecznie pomoże oczyścić wodę np. nalaną z kranu. Tym samym, by mieć czystą i zdrową wodę, możesz sięgnąć po wielorazową butelkę, która jest łatwa w użyciu, wygodna oraz ekologiczna. Sięgnij po rozwiązanie proste, skuteczne i ekologiczne, które zapewnią Ci maksymalnie dużo korzyści.

Jaka jest najlepsza butelka filtrująca na wodę?

Na rynku dostępnych jest wiele butelek filtrujących. Są to butelki o różnych kształtach, pojemnościach, wyglądzie. Wybierz butelkę, która spełniać będzie Twoje oczekiwania pod względem designu oraz parametrów. Kieruj się swoimi potrzebami oraz wygodą, by dobrać najlepszą dla siebie butelkę.

W naszym sklepie dostępne są butelki z filtrem z bambusa, czyli z filtrem wielorazowego użycia. Jego działanie jest bardzo proste. Wystarczy zagotować filtr, następnie włożyć go do butelki i nalać wodę. Po kilkunastu minutach nalana woda z kranu zostanie wyczyszczona, a Ty będziesz mógł cieszyć się czystą i zdrową wodą. Po wykorzystaniu wody ponownie należy napełnić butelkę. Filtr wymienić trzeba co około 3 miesiące, by butelka działała w pełni zgodnie ze swoim przeznaczeniem i usuwała z wody osad, czy mechaniczne zanieczyszczenia wody. Ponadto filtr sprawia, że woda jest zmiękczana a zawartość chloru redukowana.

Butelki filtrujące – czy warto je stosować?

Butelki do filtrowania wody posiadają mnóstwo zalet, które sprawiają, że warto ich używać. Ich stosowanie daje spore oszczędności, bo zakup butelki to wydatek jednorazowy, który wystarczy na długo. Filtr wymieniany jest co około 3 miesiące, co daje pewność zachowania jakości butelki. To także rozwiązanie ekologiczne. Jedna szklana butelka zastępuje dziesiątki plastikowych. Przyczyniasz się w ten sposób do zmniejszenia zużycia plastiku. Najważniejszą jednak zaletą butelek filtrujących jest oczyszczanie wody oraz poprawienie jej walorów smakowych. Jeśli dbasz o swoje zdrowie, koniecznie zaopatrz się w jedną z nich.

Butelki filtrujące, czy wiesz jak działa filtr węglowy?

Butelki filtrujące to specjalnie pojemniki na wodę, którą można dzięki takiej butelce mieć zawsze pod ręką. Butelki filtrujące są małe, poręczne i z łatwością zmieszczą się w każdej torebce kobiecej lub w plecaku twojego dziecka. Butelki filtrujące zaopatrzone są w specjalny filtr węglowy. Dzięki temu filtrowi można w łatwy i szybki sposób z wody kranowej zrobić pyszną wodę do picia. Butelki filtrujące to rozwiązanie dla wszystkich osób żyjących w myśl idei zero waste i less waste. Nosząc przy sobie butelkę filtrującą, oszczędzamy naszej planecie plastiku, a swojemu portfelowi wydatków. Butelki filtrujące wewnątrz mają wbudowany filtr węglowy. Jak działa taki filtr i dlaczego warto postawić na butelkę z filtrem? Węgiel w filtrze węglowym otrzymywany jest z drewna oraz różnych odpadów roślinnych. Te roślinne odpady to mogą być np. skorupy kokosa, łupiny orzecha, słoma. Takie filtry są ekologiczne i tanie w produkcji. Węgiel stosowany w butelkach filtrujących wykazuje właściwości absorbcyjne. Oznacza to, zatrzymuje niepożądane cząsteczki znajdujące się w każdej wodzie kranowej tj. np. chlor, drobinki piasku czy nawet rdzy. Poza tym węgiel aktywny pochłania brzydki zapach wody oraz zmiękcza ją. To wszystko dzieje się dlatego, że węgiel aktywny jest produktem o wysokiej porowatości.

Używanie butelki z filtrem węglowym znacznie zwiększa przyjemność picia

Węgiel aktywny nie jest żadnym wielkim odkryciem. Pamiętacie czarne tabletki węglowe? Niegdyś mamy podawały je dzieciom, które miały problemy żołądkowe. Dzisiaj tabletki takie są już rzadko stosowane, chociaż są równie skutecznie jak kiedyś. Te czarne tabletki stworzone były z takiego samego węgla aktywnego, jaki znajduje się w butelkach filtrujących. Innym zastosowaniem węgla aktywnego jest używanie go do oczyszczaczy powietrza i masek ochronnych. Na koniec jeszcze warto dodać, że używanie butelki filtrującej pozwoli w skali roku oszczędzić nawet do 850 zł. Rachunek jest prosty. Jedna butelka małej litrowej wody niegazowanej kosztuje około 1,5-2.00 zł w zależności od producenta. Woda kranowa natomiast będzie cię kosztować około 12-15 groszy. Jeśli nie przekonuje cię idea less waste zero waste, to może przekona cię oszczędność pieniędzy, odkładając przez kilka miesięcy do skarbonki, możesz sobie kupić za tą kasę całkiem niezłego laptopa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl