Sprawdź aktualne PROMOCJE

 
Worki na odpady organiczne 10l BioBag 20szt Worki na odpady organiczne 10l BioBag 20szt
Producent: BIOBAG
Cena: 11,29 zł
zobacz więcej
Worki na psie odchody 20x32cm 50 szt. BioBag Worki na psie odchody 20x32cm 50 szt. BioBag
Producent: BIOBAG
Cena: 12,90 zł
zobacz więcej

Biodegradowalne worki na śmieci, na psie odchody, na odpady organiczne

Biodegradowalne worki na śmieci to jedna z najważniejszych alternatyw ekologicznych w ogóle. Zwykłe worki na odpady utrudniają proces recyklingu. A przecież wystarczy odwiedzić nasz sklep internetowy no waste Good To Nature, aby odnaleźć przyjazne środowisku alternatywy plastiku. Proponujemy między innymi kompostowalne worki na śmieci ze skrobi ziemniaczanej. A także wersje ekologiczne na psie odchody oraz na odpady organiczne. Każdy z nich po pewnym czasie ulega rozkładowi bez żadnego wpływu na środowisko naturalne. To wspaniała opcja, która – jak mamy nadzieję – w połączeniu z segregacją śmieci w końcu zahamuje przyrost plastiku w domowych śmieciach. Bowiem od lat 90. w Polsce, a na świecie o wiele dłużej, pakowanie odpadków w plastik praktycznie zdominowało domową gospodarkę odpadami. Efektem są miliony niebezpiecznych tworzyw oraz drugie tyle nieposegregowanych śmieci. Ponadto brak dostępu do otwartych kontenerów spowodował znaczny spadek populacji ptaków miejskich, które się tam żywiły. Wiemy, że takie pakowanie jest wygodne. Z naszym asortymentem wcale nie musi przestać takim być.

Biodegradowalne worki na śmieci ze skrobi ziemniaczanej

Biodegradowalne worki na śmieci rozwiązują jeden z najbardziej palących problemów związanych z domowymi odpadami. Przez wiele lat w naszym kraju śmieci wynoszono do kontenerów. Choć nie segregowano ich wtedy, jednocześnie nie zawierały one tyle plastiku co obecnie. Pod koniec wieku masowo zaczęliśmy domowe resztki wrzucać do worków z plastiku. I nie tylko śmieci. Tworzywa sztuczne zaczęły towarzyszyć nam praktycznie wszędzie. Nagle nawet najdrobniejszy zakup koniecznie musiał zostać zawinięty w plastik. Choć jest to wygodny nawyk, w przypadku śmieci bardzo szkodliwy. Przede wszystkim utrudnia a wręcz uniemożliwia segregację. Nawet jeśli jest ona dokonywana na wysypisku, zostają po niej sterty rozerwanej, plastikowej folii, która nie nadaje się do niczego. I która rozkłada się dosłownie przez wieki. Nasze wyroby w tej kategorii są inne. Wykonane z naturalnych, biodegradowalnych składników pozwolą bez problemu zgromadzić nasze odpadki, a jednocześnie z pewnością nie zaszkodzą planecie. Nie zostanie przez nie uwięzione ani nie połknie ich żadne zwierzę. W odpowiednim czasie po prostu wrócą do natury.

Biodegradowalne worki na śmieci, dlaczego warto sprzątać po swoim psie

Sprzątanie po swoim psie powinno wejść w krew każdemu właścicielowi czworonoga. Niestety, chociaż wiele razy temat ten poruszany był na arenie publicznej, wciąż wielu właścicieli tego nie robi. Jedni tłumaczą się ekologią, inni tym, że mają małego pieska, który robi małą kupę, a kupa to przecież doskonały nawóz dla trwa, a jeszcze inni twierdzą, że worki na śmieci są drogie. Każde takie wytłumaczenie jest totalną bzdurą. Wcale nie wszystkie worki na śmieci są nieekologiczne. W sklepie Good To Nature znajdziesz bowiem biodegradowalne worki na śmieci zarówno na odpady organiczne jak i na psie odchody. Po drugie tłumaczenie, że mała kupa mały problem, to żadne tłumaczenie. Psie odchody powinny być sprzątane tak samo jak każde inne śmieci. Po trzecie jeśli stać cię na psa, to musisz się liczyć z tym, że jego utrzymanie będzie kosztować. Sprzątanie po swoim czworonogu, czy to z użyciem biodegradowalnych worków na śmieci, czy innych torebek na odchody służy nie tylko środowisku, idei less waste i zero waste, ale także twojemu pupilowi. Poznaj zalety sprzątania psich odchodów.

Dlaczego powinno się sprzątać psie odchody z trawników z użyciem biodegradowalnych worków na śmieci?

Zalet sprzątania po swoim psie jest wiele:

  • sprzątając po swoim psie stajesz się ekologicznym właścicielem czworonoga
  • sprzątanie odchodów pozwala ci na regularne obserwacje wyglądu kupy, ilości śluzu, wielkości, konsystencji itd.  (to bardzo ważne, bo kupa wiele może powiedzieć o stanie zdrowia twojego przyjaciela, który przecież sam ci nie powie, że źle się czuje, albo coś z nim nie tak)
  • sprzątnie po psie sprawi, że okolica, w której mieszkasz będzie piękna (chyba nikt nie lubi widzieć na trawniku, albo na, co gorsza, chodniku — psiej kupy, która przez nieuwagę może być wdeptana w buta, a następnie zaniesiona na podeszwie do domu)

Jak widać, zalet sprzątania po własnym psie jest wiele. Wymówki typu — worki są drogie to słabe wymówki, w sklepie Good To Nature kupisz biodegradowalne worki na śmieci już za 4 zł, za opakowanie 15 sztuk. Czas więc przestać udawać, że się nie da, przestać być leniwym i zacząć żyć ekologicznie, a wszystkim nam to wyjdzie na zdrowie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl